Lipnicki Piknik Rodzinny 2015

W minioną sobotę, 18 lipca po wieloletniej przerwie, kiedy to w latach 1998 – 2006 Stowarzyszenie LIPNIK organizowało w Amfiteatrze na stoku Groniczek „Pikniki Lipnickie”, w dzielnicy powrócono do tradycji letnich spotkań mieszkańców.
Tym razem impreza pn. Lipnicki Piknik Rodzinny została zorganizowany przez OSP Lipnik, Radę Osiedla Lipnik i Stowarzyszenie Lipnik. Organizatorzy zapewnili uczestnikom wiele bezpłatnych atrakcji m.in. dmuchany zamek, zjeżdżalnie, artystyczne malowanie twarzy, przejażdżkę kucykiem i bryczką jak również przejażdżkę „Ciuchcią Beskidzką”. Na Pikniku zaprezentowany został strażacki tor przeszkód oraz realistyczny pokaz ratownictwa drogowego. Przygotowano również konkurs wiedzy o Lipniku, w którym główną nagrodą był rower górski. Nagrody i atrakcje ufundowane były ze środków własnych organizatorów oraz sponsorów takich jak: Zakład Gospodarki Odpadami, SITA – Zakład Oczyszczania Miasta, Centrum Inżynieryjne, Restauracja Wirtuozeria, Tor Saneczkowy Pod Dębowcem, Czasza, Akra 2, Gabinet Masażu Kamyczek, Delikatesy Makowscy/Lewiatan. Lipnicki Piknik Rodzinny zakończyła zabawa przy muzyce na żywo. Przez Piknik przewinęło się blisko tysiąc osób.
Z zadowoleniem należy odnotować, iż zabawa, od początku do jej zakończenia przebiegała w kulturalny sposób. Mieszkańcy nie kryli swojego zadowolenia, że tradycja wakacyjnych spotkań powróciła do dzielnicy, a organizatorzy są przekonani, że Piknik na stałe wpisze się w lipnicki kalendarz imprez.

baner_piknik_rev1