Aktualności

Opowiemy o Lipniku raz jeszcze

Trwają już prace nad drugą książką o historii dzielnicy Lipnik autorstwa dr Jerzego Polaka pt. „Dzieje Lipnika. Od zarania do współczesności”
Osoby posiadające ciekawe historyczne zdjęcia, zwłaszcza z czasów II Rzeczypospolitej, oraz lat 40-80 XX w. zapraszamy do współpracy. Najciekawsze udostępnione zdjęcia zostaną zamieszczone w książce.

Współpracujemy z naukowcami z ATH

Stowarzyszenie Lipnik włączyło się w walkę przeciwko epidemii koronawirusa finansując zakup materiałów dla Wydziału Budowy Maszyn i Informatyki potrzebnych do produkcji masek drukowanych w technologii 3D.

Orkiestra dla Lipnika gra już 25 lat

18 stycznia 2020 roku już po raz 25, zagra dla mieszkańców Lipnika Orkiestra Dęta Domu Kultury Lipnik, działająca do 2018 roku pod opieką Stowarzyszenia Lipnik.

Gramy z WOŚP

Kolejny raz Stowarzyszenie LIPNIK gra razem z WOŚP 12.01.2020. Podczas 28 finału, zapraszamy na bielską starówkę, na pyszną grochówkę z wojskowego kotła, do której dołożyło się

Władysław Lindert – muzyk z Lipnika

15 sierpnia w kościele pw. Narodzenia NMP w Lipniku odbędzie się koncert wokalno-organowy „Władysław Lindert – muzyk z naszej ziemi”. Wydarzenie to jest poświęcone postaci