Nowa inwestycja w Lipniku

Lipnicki Dom Kultury wrósł już w pejzaż dzielnicy. Pięknie odnowiony budynek jest wizytówką Lipnika. Jego obecność dzisiaj to dla mieszkańców stan naturalny. Dom Kultury tętni życiem od rana do późnego wieczora. Lipniczanie bardzo sobie cenią jego działalność, biorąc udział w różnego rodzaju kursach, spotkaniach czy imprezach, a wszystko zaczęło się prawie dwadzieścia lat temu, gdy grupa mieszkańców z Lipnika uruchamiała projekt „Dom Polski”.  (O tej historii można przeczytać w zakładce Projekty/Dom Polski).

Tym bardziej jest nam przyjemnie poinformować Mieszkańców, Lipnika, że z uwagi na prężną działalność placówki po uzyskaniu pozytywnej opinii Prezydenta Miasta oraz akceptacji Rady Miejskiej w dniu 28 Kwietnia 2015 roku, MDK w Lipniku otrzymał wsparcie na rozbudowę swojej infrastruktury.

Dla projektu pn. „Modernizacja budynku gospodarczego w celu adaptacji pomieszczeń na działalność Domu Kultury w Lipniku przy ul. Podgórnej 29” przyznano kwotę 400 000 zł. Modernizacja dotyczy budynku gospodarczego (Stara Kuźnia) oraz terenu wokół MDK. Według planów budynek zostanie połączony z placówką, tworząc jej dodatkowe zaplecze. Prace mają rozpocząć się w 2016 roku, ale jeszcze w 2015 roku zostanie przygotowana dokumentacja budowlana.

Pomysł adaptacji „Kuźni” na cele kultury był inicjatywą Pani Kierownik Miejskiego Domu Kultury w Lipniku Joanny Adamek oraz Dyrektora Miejskiego Domu Kultury Pana Franciszka Kopczaka, który zgłosił wniosek do Wydziału Budżetu Urzędu Miasta Bielska-Białej w tej sprawie. Inicjatywa powiększenia placówki wspierana była również przez Radę Osiedla Lipnik oraz społeczność lokalną.

+20150513_103154-1