Romka z nami już nie ma…

Romek Kubica był współzałożycielem Stowarzyszenia Lipnik. Od czasu jego założenia czyli od 1997 roku przez ponad 20 lat aktywnie działał w jego Zarządzie. Zawsze można było liczyć na jego wsparcie, pomysły i na jego dobry humor, którym nas zarażał.

Naszym celem, postawionym dwadzieścia lat temu, było stworzenie z Lipnika dobrego miejsca do życia. Wspólnie zrealizowaliśmy wiele projektów. Najważniejszym z nich było uratowanie Domu Polskiego, którego Romek był wielkim orędownikiem. Wówczas mieliśmy nadzieję, że właśnie tak jak dzisiaj, będzie kiedyś wyglądał. Dzisiaj budynek Domu Polskiego zajmuje Miejski Dom Kultury Lipnik, który, tętni życiem od rana do nocy. Cel został osiągnięty.

Wspólnie z Romkiem ratowaliśmy Leśniczówkę Lipnik i Amfiteatr. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu Leśniczówka dotrwała do dzisiaj. Mamy nadzieję że już niedługo zostanie odbudowana i będzie ozdobą Bielska-Białej. Amfiteatr odbudowywany zostanie za kilka miesięcy. Wspólna praca w Stowarzyszeniu LIPNIK pozwoliła wydać w 2002 roku książkę o historii Lipnika. Razem wydawaliśmy Gazetę Lipnicką, kreowaliśmy projekty dla Budżetów Obywatelskich i planowali jeszcze wiele dobrych dla Lipnika rzeczy.

Niestety dalszą pracę musimy wykonać już sami. Mamy jednak nadzieję, że Romek będzie nas  wspierał w naszych działaniach z miejsca, w którym jest.

…a Romek był po prostu bardzo dobrym człowiekiem….

Informujemy, że w piątek 10. listopada 2017 r. odbędzie się nabożeństwo żałobne w Kościele p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Lipniku- Bielsko-Biała. O godzinie 14.00 – wprowadzenie do kościoła połączone z modlitwą, a o godzinie 14.30 rozpoczęcie obrzędów żałobnych wraz z mszą i ostatnią drogą na cmentarz parafialny w Lipniku