Świąteczna Gazeta Lipnicka 2025

Stowarzyszenie Lipnik wydało kolejny, 40. numer Gazety Lipnickiej, który w wersji papierowej trafił do mieszkańców dzielnicy jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia. Gazeta trafia do mieszkańców Osiedla Lipnickiego, w którym od lat pełni rolę lokalnego medium informacyjnego, dokumentując życie dzielnicy, inicjatywy społeczne oraz sprawy ważne dla lokalnej wspólnoty.

Wydawnictwo powstało w klasycznej wersji drukowanej w kwietniu 1997 roku, w czasach gdy Internet nie był jeszcze powszechnie dostępny, a media społecznościowe nie istniały. Było narzędziem informacyjnym, którego celem było przekazywanie mieszkańcom spraw istotnych dla dzielnicy i lokalnej społeczności, często pomijanych przez prasę komercyjną, a dla mieszkańców Lipnika naprawdę ważnych.

Gazeta przetrwała czasy komunikatorów internetowych i wierzymy, że w epoce manipulacji oraz dezinformacji na niespotykaną dotąd skalę, obecnej w mediach społecznościowych i w Internecie, lokalna prasa drukowana nadal ma swoje miejsce. W naszej Gazecie po prostu nie ma miejsca na kłamstwo, bo mieszkańcy weryfikują informacje na bieżąco w dzielnicy, a na hejt nie ma i nigdy nie będzie naszej zgody.

Gazeta Lipnicka jest jedynym takim projektem w Bielsku-Białej, prowadzonym społecznie i nieprzerwanie od blisko trzech dekad.

Pobierz najnowszy numer Gazety Lipnickiej